Tenk det // Nilsi

Om arrangementet

Live nation presenterer: Nils-Ingar Aadne – Tenk det. Nils-Ingar Aadne, kjent som Nilsi, er klar med en ny helaftens stand-up forestilling. «Tenk det» er en forestilling hvor du helt sikkert ler og kanskje også lærer noe.

Hva frykter vi? Hvor lykkelig er vi? Hvor mange drikker ka e med melk hver dag? Hvor er vi på vei? Det siste kan vi bruke et liv på å finne ut av, men Nilsi tar en liten status nå og gjør opp sin mening. 


Med utgangspunkt i byrået Ipsos sin undersøkelse Norsk Monitor ser Nilsi på hvem vi er og i hvilken retning vi går. Han plukker ut fellesnevnere og kuriosa fra en stor undersøkelse som gjøres på Norges befolkning hvert andre år. Alt i den lekne, morsomme og selvironiske stilen vi 
kjenner igjen fra de tidligere forestillingene.

 
I 2015 satt han opp forestillingen «EGO» som handlet seg selv og sitt, i 2021 kom «Da var det oss» som handlet om å gå fra en til å bli to, for så å få livet i trynet, miste det kjæreste du har og forsøke å gå videre. I «Tenk det» handler det om oss alle.