Pilegrimskonsert med Trygve Skaug (#ALLTIDPÅTOUR)

Om arrangementet

Pilegrimsutvalget inviterer også i år til kirkekonsert - denne gangen med Trygve Skaug!

Trygve Skaug (f. 1985) er en av Norges mest populære artister og mestselgende poeter. Han er kjent for sitt nære og ærlige uttrykk – både i musikken og i diktene, som deles vidt på sosiale medier og når et stort publikum over hele landet. 

Våren 2025 åpnet Trygve Skaug nok en gang hjertet sitt for verden med albumet «Ikke Slipp». Tittelsporet har allerede funnet veien ut i lyset, og Trygve fortsetter sin trofaste rytme- to album i året, som en puls og i takt med tiden. Til stor glede for det stadig voksende publikumet hans, som finner trøst, styrke og fellesskap i ordene og melodiene hans, fra nord til sør, fra små kaféscener til store konserthus. 

Skaug er ikke bare en låtskriver og musiker, han er en av Norges mestselgende poeter, en stemme som hvisker, roper og favner. Ordene hans vandrer fra hånd til hånd, deles som hemmeligheter i natten, som lys i mørket. Diktsamlingene «Følg med nå» (2019) og «Ikke slipp» (2020) har alene funnet veien til tusenvis av bokhyller, fang og hjerter. Også senere utgivelser «Hjemmekamp» (2020), «Opprykk» (2021), «Dikt til navngitte menn» (2022) og «Det går over» (2024) har berørt lesere og toppet salgslistene. I et intervju med VG sier Skaug om suksessen:

– At folk finner trøst i mine ord, trøster meg også. Tekstene mine er skrevet nakent, ærlig og uten pynt. Derfor treffer det meg hardt når jeg ser at de betyr noe for andre.

Våren 2021 deltok han i TV 2s populære program Hver gang vi møtes. Senere samme år ble han tildelt Bjørg Vik-prisen for «... evnen til å nå ut, treffe og gi litterære opplevelser for mange med sine dikt.Skaug er låtskriver, musiker og en av Norges mestselgende poeter.

Tekstene hans deles vidt og bredt. Diktsamlingene «Følg med nå» (2019) og «Ikke slipp» (2020) er alene trykket i over 42 000 eksemplarer. Også senere samlinger, som «Hjemmekamp» (2020), «Opprykk» (2021), «Dikt til navngitte menn» (2022), og «Jeg har venta sånn på deg» (2024), har blitt oppsiktsvekkende suksesser. I 2024 utga han også juleheftet «Seine natt».